Sensoplastyka® – zajęcia dla dzieci w Piesełkowie

Zajęcia z elementami metodą Sensoplastyka® prowadzi certyfikowany Trener 1 stopnia Barbara Klasik-Przychodzeń.

Celem Sensoplastyki© jest poprzez odpowiednie przygotowanie przestrzeni wspieranie kompetencji intra oraz interpersonalnych oraz harmonijny rozwój zmysłów i całego organizmu.

Sensoplastyka© wpływa na stymulację wszystkich zmysłów:

  • węchu
  • wzroku
  • dotyku
  • słuchu
  • smaku

Działanie ma na celu wspieranie m.in. samodzielności, kreatywności i współpracy. Nie ma fartuchów, odzieży ochronnej, stołów, czy poleceń !

Pracujemy na podłodze, ziemi, na plandece. Zapewniamy tym samym swobodę w wyborze pozycji do pracy i swobodę przemieszczenia. Przygotowujemy materiały w łatwo obsługiwanych pojemnikach. Rodzicu zabierz z sobą poduszkę na której będziesz siedzieć, bo Twoje dziecko będzie miało dużo miejsca do poruszania się i biegania.

Nie pośpieszamy, umożliwiamy dzieciom wykorzystanie potencjału zabawowego i poznawczego danej substancji we właściwy dla konkretnego dziecka sposób.

Dbamy o bezpieczeństwo Twojego dziecka i tworzymy tylko i wyłącznie z bezpiecznych artykułów spożywczych. Tak! – Dziecko może je zjeść 🙂 Zamiast zachęcać, dajemy czas i po prostu się bawimy. Tak- będziemy się brudzić !

Zapewniamy poczucie bezpieczeństwa i ochronę wizerunku- dzieci muszą być ubrane, nie bawimy się na golaska. Zajęcia nie mają limitu czasowego, nie mają zasad, nie zmuszają do niczego, tylko radość i czysta swoboda.

Cena zajęć : 45 zł

Chcesz wziąć udział z swoim dzieckiem w takich zajęciach napisz do Nas